360209d8-49f4-4c81-959c-c6b8fb79fcef

Sylwia Grużewska

Od lat zakochana w ikonie. Jej piękno odkrywam na nowo, stale ucząc się jej „zasad” i uświadamiając sobie z pokorą, że to ona mnie przemienia, a raczej Pan Bóg ukryty w misternym procesie tworzenia. Od początku mojej przygody z ikoną doświadczam niezwykłego spotkania Boga z człowiekiem, które dokonuje się wciąż na nowo kiedy biorę do ręki pędzel. Piszę ikony metodą tradycyjną czyli temperą jajową na zagruntowanych i specjalnie przygotowanych podobraziach. Do złoceń zaś wykorzystuję prawdziwe złoto płatkowe. Pisanie ikon to przede wszystkim modlitwa, którą dzielę się z kursantami w mojej pracowni w Olsztynie.

Jeśli chciałbyś nauczyć sie pisać ikony lub zamówić ikonę dla siebie lub dla kogoś bliskiego na prezent, zapraszam do kontaktu.

Doświadzenie ikonopisarskie

Od maja 2018 prowadzę pracownię Tota Tua w Olsztynie gdzie odbywają się warsztaty pisania ikon na różnych poziomach zaawansowania. Posiadam duże doświadczenie w prowadzeniu kursów ikonopisarskich, które zdobyłam między innymi prowadząc warsztaty tematyczne w środowisku twórczym „Droga Ikony” w Warszawie oraz za granicą. W zakładce „Warsztaty” fotorelacja z niektórych z nich. 

Od wielu lat wykonuję ikony na zamówienie a moje ikony trafiły do wielu domów i kościołów w Polsce i za granicą. 

Moje prace prezentowane były na wystawach między innymi w Krakowie, Warszawie oraz we Lwowie.